Zadzwoń by porozmawiać o swoim biznesie 504 104 522 k.debkowski@aktywator.eu

Jest jedna rzecz, o której właściciele firm i menedżerowie nie wiedzą lub zapominają – troska o swojego Pracownika!

Liderzy i menedżerowie firm, którzy odnoszą największe sukcesy, na całym świecie już dawno zmienili styl przywództwa w swojej firmie. Oni z troską służą swoim Pracownikom, by mogli rozwijać swój potencjał w firmie. Badania Instytutu Gallupa dowiodły, że kluczem do zwiększenia zysków, wydajności, zadowolenia Klienta i Pracownika jest troska o Pracownika.

Nie wierzysz?

Powiesz zapewne jak to? Niech się cieszą, że mają pracę. Płacę im co miesiąc, mają robić to co im powiem. Niektórzy z nich są leniwi, jak mnie nie ma to się „opierdzielają”. Muszę im ciągle mówić, jak mają pracować, a oni znowu to samo. Ręce opadają, mam już tego czasami dosyć. Jeszcze przychodzą do mnie i mówią, że chcą więcej zarabiać. Niby dlaczego miałabym im więcej płacić? Za co? Ja mam się o nich troszczyć?

Badania Instytutu Gallupa

25 lat badań, w których udział wzięło 1 000 000 pracowników oraz 80 000 menedżerów z całego świata. Instytut postawił sobie za cel poznanie kluczowych czynników pozwalających przyciągać utalentowane osoby, angażować i utrzymać. Postawiono pytanie: dlaczego jedne firmy odnoszą sukces, a inne nie?

4 klucze do wyhodowania dobrego Pracownika

  1. Wybór właściwej osoby
  2. Sprecyzowanie oczekiwań
  3. Motywowanie, angażowanie
  4. Wpływanie na rozwój

Marcus Buckingham i Curt Coffman, w swojej książce: Po pierwsze: złam wszelkie zasady przedstawiają wyniki badań Gallupa, pokazując jakie pytania zadaje sobie Pracownik.

Baza: Co mi to daje?Ile będę zarabiał? Co dostanę? Biuro, biurko, telefon, samochód? Czego ode mnie oczekują? Obóz 1: Co ja z siebie daję?Zmiana perspektywy (indywidualna samoocena). Czy jestem choć trochę dobry w tym co robię? Czy mogę się rozwijać, doskonalić? Czy inni zauważają, że się rozwijam? Jeśli nie – co myślą o mnie? Czy mi pomogą? Obóz 2: Czy mam poczucie przynależności?Czy identyfikuję się z tym co robię, co robią inni? Sprawdzam, czy inni mają te same wartości lub zainteresowania. Obóz 3: Jak możemy się wspólnie rozwijać?Ostatni etap wędrówki. Chcę wszystko ulepszać, chcę się uczyć, rozwijać, wprowadzać korzystne zmiany.

Poznaj 12 kluczowych pytań, które powinieneś zadać swoim Pracownikom

Jak angażować Pracowników?