in

Ruch Społeczny Sieradzanie – rozwój miasta

RS SIERADZANIE – to inicjatywa społeczna, której celem jest zwiększenie rozwoju gospodarczego i społecznego miasta Sieradz.

Jesteśmy niezadowoleni z kierunków rozwoju miasta Sieradz.
Władze miasta i część radnych są skoncentrowani na rozwoju kulturalnym i zapomniały co dla ludzi jest najważniejsze. Całą swoją uwagę skupiają na rewitalizacji, Open Hair Festival i innych projektach, które nie poprawiają sytuacji materialnej mieszkańców. Na pierwszym miejscu powinna być praca, godziwe zarobki i perspektywy. Później przyjemności.

Jeśli nic się nie zmieni – Sieradz stanie się miastem marketów, ludzi bez perspektyw i starzejących się . Będziemy musieli szukać zarobków poza miastem a młodzi ludzie jadąc na studia – nawet nie pomyślą o powrocie do Sieradza. Będziemy biednieć i starzeć się – walcząc o przetrwanie.

Droga ekspresowa S8 może nam pomóc, lecz może być również gwoździem do trumny. Pies z kulawą nogą nawet nie przyjedzie do nas. Wysokie koszty życia i prowadzenia biznesu + zero inwestycji + markety to idealny przepis na upadek Sieradza.

Uważamy, że miasto powinno nastawić się przede wszystkim na rozwój gospodarczy, przyciągnięcie inwestorów oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości. Na drugim miejscu sport, życie kulturalne i społeczne.

Budżet na sport jest bardzo mały. Przedsiębiorcy niezbyt chętnie przekazują jakiekolwiek darowizny na ten cel. Brakuje bazy sportowej, prawdziwej hali, tartanu, basenu. Nie dba się o sportowców, którzy promują miasto Sieradz w całej Polsce i są bardziej rozpoznawalni niż przeróżne festiwale. Kluby mają głodowe dofinansowania.

Chcemy zmian i będziemy o nie walczyć. Uważamy, że to my – młodzi powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Ruch społeczny „Sieradzanie” to ludzie, którzy chcą pomóc w rozwoju gospodarczym i społecznym Sieradza w kolejnych latach.

Liczymy na to, że również Ty chcesz zmian w Sieradzu. Jeśli tak myślisz – śmiało pisz do nas 🙂 Być może znasz kogoś kto myśli podobnie jak my. Jeśli tak – powiedz mu o naszej inicjatywie.

FB

Rozwój sportu w Sieradzu

Reaktywacja maratonu „Między mostami Warty”